İslami Davet

Suriye ordusu Deyrizzur’da ilerliyor

7 Eylül 2017 13:12

Suriye ordusuna bağlı birlikler, müttefik güçlerin destekleri ile Deyrizzur’a doğru ilerlemeye devam ediyor.

Muhabirimizin Suriye’den bildirdiğine göre, Suriye ordusuna bağlı birlikler Deyrizzur’a doğru ilerlemelerinin devamında en son Kabajad kasabasını da tekfirci IŞİD terör örgütünün elinden kurtardı. Deyrizzur’ın 50 km güneybatısında yer alan bu kasaba tekfirci IŞİD terör örgütüne bağlı teröristlerin son toplanma merkezlerinden biriydi. Operasyonda teröristlerin ağır kayıplar verdiği belirtildi.

Suriye ordusuna bağlı birlikler Kabajad kasabasında konuşlandıkları mevzileri takviye etmeye başladığı ve kasabada yerleştirilen mayın ve patlayıcı maddeleri etkisiz hale getirmeye başladığı ve eşzamanlı olarak operasyonlarını Şula bölgesine doğru sürdürerek bu bölgeyi de IŞİD teröristlerinden temizlemeye başladıkları belirtildi.

Öte yandan Suriye hava kuvvetlerine bağlı savaş uçakları da tekfirci IŞİD terör örgütünün Malaha, Serde, Hozaltim, Şula, Ayyaş ve Bakiliye bölgelerindeki mevzilerini bombardıman ettiği, operasyonda çok sayıda teröristin helak olduğu belirtildi.

Deyrizzur’un batısında bazı kaynaklar da aralarında iki fransız teröristin de bulunduğu çok sayıda IŞİD teröristi de Graniç bölgesinde etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bir başka gelişmede Suriye medyası Suriye’nin batısında Hama eyaletinin Masyaf kentinde bir araştırma merkezinde yangın çıktığını duyurdu. Bazı kaynaklar ise bu merkezi siyonist rejim savaş uçakları bombardıman ettiğini ileri sürerken, Suriye yönetiminden bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadığı belirtildi.

Suriye ordusu Deyrizzur’da ilerliyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık