HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Hacer-ül Esved mahallesini tamamen ele geçirdi

Başkent Şam’ın güney kenarları Hacer el Esved’te radikal teröristleri tamamen yok eden ordu birliklerinin bölgenin tamamını kurtarıp kontrollerine almayı başardı.

Askeri bir kaynak bugün Hacer el Esved’in kuzeyinde dar bir alan içinde sıkışan ve ağır kayıpları ardından büyük bir moral çöküşü yaşayan teröristlerin yok edilmesi ardından bölgenin tamamının kurtarılıp kontrole alındığını belirtti.

Kaynak böylece Şam ve kırsalının tamamının terörden kurtarılmış olduğunu, masum siviller ve yerleşim alanlarının da teröristlerin gaddar füze saldırılarından kurtarılmış olduklarına dikkat çekti.

Günün erken saatlerinde ise askeri bir kaynak hava güçleri ve topçu birliklerinin Hacer el Esved’in kuzeyinde dar alanlara sıkışan teröristlerin siper ve karargahlarını muhtevalarıyla imha ettiklerini belirtmişti.

Kaynak buna eş zamanlı olarak birliklerinin karadan ilerleyip teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerine dikkat çekerken, kontrolleri altındaki alanları genişlettiklerini vurgulamıştı.

Dün akşam saatlerinde ise askeri bir kaynak ;bölgede bulunan yaşlılar, kadınlar ve çocukların güvenli bir şekilde tahliye edilmeleri amacıyla bugün öğlen saatlerine dek operasyonların askıya alındığını ilan etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.