HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Etkisiz Hale Getirdi.

Halep ve kırsalında Nusra Cephesine tabi terör hücreleri imha edilirken ağır kayıplar verdi suç edatları da imha edildi.

Halep SANA muhabiri yetkili kaynaktan naklen, Neyreb bölgesinde bir terör grubuyla girdiği çatışma sonucunda terör grubunun tüm elemanlarını ölü ve yaralı düşürdü.

Teröristlerin sayı ve teçhizatlarını komşu yörelere kaçırmak üzere tünel kazımada kullandıkları bir dozeri de imha ettiklerini söyledi.

Kaynak, ordu birliklerinin Meslemiye yolu, Kindi Hastanesi Kuzeyi, Bira Fabrikası, Bakkara, Breyc, ve Handarat Camii yakınlarında terörist gruplarla girdikleri çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Kaynak ordu birliklerinin ayrıca Halep kırsalının Minnig, Alkamiye, Mayer, Tel Rafet, Hreytan, Yaked el-Adas ve Kefar Hamra bölgelerinde terör hücrelerine düzenlediği başarılı operasyonlarda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Kaynak Halep kentinde ise, Leyremun, Şeyh Maksud ve Hac Köprüsü yakınlarında, eski kent Carlton Oteli yakınlarında terörist gruplarla girdiği çatışmalarda teröristlerin çok ağır kayıplara uğratıldıklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (28) içerik yüklenmiştir.