HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep Kırsalında Sürdürdüğü Operasyonlarda Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu dün Halep ve kırsalında devam eden operasyonlarında, Şeyh Sait, Bustan el-Kasr bölgeleri ve el-Sahur semtinde sebze hali yakınlarında terör hücrelerini içindeki suç aletleriyle çökertti.

SANA muhabirine konuşan yetkili bir kaynak, Suriye ordusunun el-Raşidin semtinde Halep kentindeki güvenli bölgelere sızmaya çalışan terör gruplarıyla çatıştığını ve elemanlarının çoğunu öldürdüğünü bildirerek semtin etrafında muhtelif silah ve mühimmatlarını imha ettiğine değindi.

Kaynak, Mennig askeri havaalanı civarındaki el-Alkamiye benzin istasyonu ve Tarım Araştırmaları binası yakınlarında Nusra Cephesi teröristlerinin etkisiz hale getirilerek ağır taramalı silahlarının imha edildiğini aktardı.

Nusra Cephesi mevzilerinin hedef alındığı Halep merkez cezaevi çevresinde ise, Ebu Halep Çiftliği, Seyf Fabrikası, Miami Restoranı yakınları ve Kindi Hastanesi çevresinde çok sayıda terörist ölü ve yaralı düşürüldü.

Suriye ordusu, Halep Güney Batı Kırsalındaki Han el-Asel’de el-Nebi camisi yakınlarında silahlı bir terör grubunu etkisiz hale getirirken el-Leyramun’da Tohum Çoğaltma kurumu yakınlarında kovuşturduğu teröristlerin silah ve mühimmat yüklü iki araçlarını el-Kastilo’nun doğusunda imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.