HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep Kırsalında Teröristlere Ağır Kayıplar Verdirdi

Suriye Ordusu Halep ve kırsalında gerçekleştirdiği bir dizi operasyonda tekfirci ve kiralık azılı katilleri sayı ve teçhizatlarıyla büyük kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak suriye ordusunun Halep kırsalının han el-Asel Bölgesindeki Şeriat Okulu, Asfari Binası, Mezarlık ve Sadkop Şirketi yakınlarında Nusra cephesinden onlarca teröristi çok sayıda ağır silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Kaynak; Mennig Köyü yakınlarında da teröristlerin yuva ve karargahlarının ihtiva ettiği tekfirci teröristler ve büyük miktarda cephaneleriyle birlikte havaya uçuruldu.

Suriye ordusunun Halep merkez Cezaevi yakınlarındaki Mudafa Tepesi, Seyf ve halı fabrikaları, Blake Restoranı ve Kindi Hastanesi yakınlarında çok sayıda terör yuvasının muhtevalarıyla tahrip edildiğini belirten kaynak; operasyonlarda yüksek sayıda teröristin ölü yaralı düştüklerini söyledi.

Halep Kentinde ise suriye ordusu Raşidin Semtinde önemli ilerlemeler kaydederken, teröristlerin siper aldıkları ve saklandıkları çok sayıda binayı ele geçirdi.

Yetkili kaynak; suriye ordusunun Halep kentinin Bustan el-Kasr ve Şeyh Hızır semtlerinde Nusra Cephesinden onlarca teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.