HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep Kırsalındaki Operasyonlarında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Halep ve kırsalının bazı bölgelerinde Nusra Cephesine tabi birçok teröristi etkisiz hale getirirken teröristlerin Kerm el-Cebel’deki güvenli bölgelere sızma girişimlerini engelledi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusunun Raşideyn ve Halep’in güney kırsalına düşen Han el-Asel bölgelerinin etraflarında teröristlerle çatışmaya girdiğini, çatışmada çok sayıda teröristin ölü olarak ele geçirdiğini ve 4. Raşideyn’de bir terör yuvasını içerisindeki silah ve mühimmatla birlikte tahrip ettiğini ifade etti.

Kaynak; suriye ordusunun Kerm el-Cebel’deki Şeyh Maksud, Bustan el-Kasır, Bab el-Nasır’ın yanındaki Eski Kent ve Büyük Emevi Camisi civarındaki bölgelerde silahlı terör gruplarının güvenli bölgelere sızma girişimlerini engelleyerek teçhizat ve suç aletlerine el koyduğunu ifade etti.

Kaynak; Suriye ordusunun Han el-Asel yönünde ilerleyen silah ve mühimmat yüklü iki aracı hedef alarak onları ağır kayıplara uğrattığını ekledi.

Etarib-Han el-Asel yolu üzerinde yol kesen, gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan birçok teröristin öldürüldüğünü belirten kaynak;, Etarib’teki kültür merkezi yakınlarında ağır makineli silahların imha edildiğini ve 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Kaynak; Halep-İdlib otoyolunda suriye ordusunun teröristlerin silah ve mühimmatlarını imha ederek onlarca teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade ederken bir başka birliğinde, Kubtan el-Cebel, el-Mühendisiyn ve kırsalında teröristlerin toplanma yerlerini hedef aldığını ifade etti.

Öte yandan suriye ordusu Hreytan ve Heylat köylerine ilaveten Cam ve Seyf fabrikaları yakınlarında birçok terör yuvasını muhtevalarıyla tahrip etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.