HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep’in Merkezi İle Kırsal Alanda Yüzlerce Teröristi Ölü Ve Yaralı Olarak Ele Geçirdi

Halep ve kırsalının bir çok bölgesinde teröristleri kovalamaya devam eden suriye ordusu; aralarında elebaşlarının ve yabancıların da bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak suriye ordusunun Kindi Hastanesine saldırı hazırlığında olan terör gruplarıyla çatışmaya girerek çoğunluğunu etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Kaynak; Halep Merkez Cezaevine saldırı girişiminde bulunan Nusralı teröristlerin büyük çoğunluğunu etkisiz hale getirdiğini ifade ederken, Maye, Hreytan, Arap Fattuma, Han el-Asel ve daha başka bölgelerde Nusra teröristleriyle çatışmalara girerek onlarca teröristi etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Çatışmalarda teröristlere ait cephane taşıyan bir çok aracın imha edildiğini belirten kaynak; silah depolarının da tahrip edildiğini ekledi.

Bu arada suriye ordusu Ovrum ve Leyramon tarım arazilerinde terör yuvalarını ihtiva ettiği teröristler ve ağır silahlarla birlikte etkisiz hale getirdi.

Halep Kentinde ise suriye ordusu; Igor, Adliye Sarayının güneyi ve Carlton Oteli yakınlarında teröristlerle sıcak temasa girerek onları silah ve araçlarıyla etkisiz hale getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.