HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep’te Teröristlere Cephane Ulaştırmaya Çalışan Onlarca Aracı İçerisindekilerle Beraber İmha Etti.

Silahlı kuvvetlerine bağlı birlikler Pazar günü Halep ve kırsalında silahlı teröristleri kovuşturması sırasında girdiği çatışmalarda terör gruplarını ağır kayıplara uğratırken terör hücreleri, karargâhları, mevzileri ve cephaneliklerini tahrip etti.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, ordu birlikleri, el-Atareb’de terör mevzileri ve yuvalarını hedef aldığı operasyonlarda silah, mühimmat ve terörist yüklü 6 aracı imha ettiğini bildirdi.

Halep-İdlib otoyolunda el-Kuveyfati Fabrikası ve Halep Matbaası yakınlarında, Hur, Han Tuman, Kefer Dael ve Kefer Halep-el-Berkum ekseninde terör topluluklarıyla çatışmaya giren ordu birlikleri, terör gruplarına silah ve mühimmat taşıyan iki kamyonu tahrip etti.

Hreytan ve Azaz’da ise ordu birlikleri, terör toplulukları ve karargâhlarına yönelik operasyonlarında teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Halep’te Doğu el-Ensari, Kadı Asker, el-Leyrmon ve Kastillo’da terör mevzileri ve hücrelerini hedef alan Suriye ordusu terör saflarında ağır kayıplar yaratarak araç ve karargâhlarını muhtevasıyla çökertti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.