HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Halep’te Teröristlere Mühimmat Taşıyan 12 Aracı İçerisindekilerle Birlikte Havaya Uçurarak İmha Etti.

Suriye Ordusu Halep kırsalının Şeyh Neccar Bölgesindeki sanayi bölgesi yakınlarına ilaveten, Hreytan – Katello ve Hreytan – Anedan karayolu üzerinde terörist ve cephane taşıyan 12 aracı muhtevalarıyla birlikte imha etti.

Suriye ordusu Halep Merkez Cezaevini çevreleyen bölgelerde Nusra Cephesine tabi terör gruplarının yuvalarını içlerinde bulunan silah ve teçhizatla birlikte imha ederken birçok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusunun Şeyh Neccar’daki Sanayi Bölgesi girişinin yanı sıra Hreytan Kastilo ve Hreytan Anedan yolu üzerinde de birçok teröristi etkisiz hale getirdi.

Halep’in Güney kırsalına düşen Han el-Asel’in ise suriye ordusu teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatı tahrip etti.

Kaynak; suriye ordusunun Mayer ve Menniğ köylerinde de muhtelif türlerde silahlara el koyulduğunu ifade etti.

Suriye Ordusu Kerm el-Cebel’de güvenli bölgelere sızmaya çalışan teröristlere yönelik düzenlediği nitelikli operasyonda birçok teröristi etkisiz hale getirirken silah ve mühimmatlarına el koydu.

Öte yandan silahlı kuvvetlerin Eski kentte terör gruplarıyla çatışmaya girerek teröristlerin çoğunu ölü ve yaralı olarak ele geçirirken Raşidiyn Semti çevresinde de birçok teröristi öldürerek suç aletlerine el koydu.

Kaynak; suriye ordusunun teröristlerin Şeyh Said bölgesine sızma girişimlerinin engellediğini ve Vadiyha ile Merce Bulvarında onlara ait iki aracı içlerindeki silah ve mühimmatla birlikte tahrip ettiğini ifade etti.

Suriye Ordusu Şeyh Maksud ve Halidiye bölgelerinde güvenli bölgelere girmeye çalışan teröristlerle çatışmaya girmesi sonucunda teröristleri ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.