HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Hama Ve İdlib Kırsalında İlerliyor

Suriye Ordu birlikleri İdlib İlinin güneydoğusu ve Hama kırsalını terör ve dehşet estiren Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerden kurtarma amaçlı operasyonlarını yoğun ve dakik bir şekilde sürdürüyor.

Askeri bir kaynak destekçi güçlerle işbirliği içinde sürdürülen operasyonlarda bir çok eksenden başarılı ilerlemeler kaydedildiğini, onlarca belde ve köyün terörden kurtarılıp ahalinin can ve mal güvenliğinin sağlandığına dikkat çekti. Teröristlerin ön savunma hatlarının yok edilmesi, ana karargahları ve cephane depolarının imha edilmesinin yanı sıra çok sayıda beşeri kayıplar vermeleri ardından ciddi çöküşler yaşadıklarını belirten kaynak; vatan koruyucularımızın Ebu el Zuhur Havalimanı ekseninde önemli ilerlemeler kaydettiklerini aktardı.

İdlib kırsalının güneyi Temania Bölgesinden Hama kırsalının doğusu Şaküsiye Bölgesine kadar 50 km uzunluğunda bir alanda Suriye ordu birliklerinin birçok eksenden ve yeni bir taktikle ilerlediklerini ifade eden askeri kaynak; operasyonlara katılan birliklerinin tümünün üstün deneyim ve eğitime sahip olduklarına dikkat çekti.

Operasyonlarda hava güçlerinin teröristlerin destek ve ikmal hatlarını yoğun bir şekilde hedef aldıklarını belirten kaynak; İdlib ve Hama kırsallarının derinliklerinde gerçekleşen bu operasyonlar neticesinde teröristlerin destek ve ikmal hatlarının ciddi bir şekilde sınırlandığını kaydetti. Kaynak bunun aynı zamanda Nusra Cephesi ve müttefiklerinin saflarında büyük bir panik ve çöküşlere yol açtığını kaydetti.

Bölgenin zor doğa yapısına işaret eden askeri kaynak, deneyimli birliklerinin buna rağmen teröristlerin ön savunma hatlarını başarıyla yok etmeyi başardıklarını ifade etti. Kaynak operasyonlarda Türkmenistan ve Çeçenistan’dan gelen onlarca teröristin öldürüldüğünü, bunların bir kısmının bariz ve tehlikeli isimler olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.