HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Hums Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusunun Homs kenti bazı semtleri ve kırsalında silahlı terör gruplarının hücre ve toplanma merkezlerini hedef alması sonucunda teröristleri büyük kayıplara uğrattı.

Askeri kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamada, suriye ordusunun Homs’un Halidiye, Bab Hud, Karabis, Curet el-Şiyyah, Vadi el-Sayih ve el-Kusur Semtlerinde, kırsalındaki Dar el-Kebire, Telbise, Beyt Hacco, Güney Meşcer, Resten, Amiriye, Beyt Kasvat, Oyoun Hüseyin ve Kiysin beldelerinde terörist hücrelerini hedef aldığını söyledi.

Operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü ellerindeki silahları da imha ettiklerini söyledi.

Kaynak, suriye birliklerinin Tedmur ili güney doğu bölgesinde bulunan ordu kontrol noktalarına saldırı girişiminde bulunan silahlı bir terör grubuyla çatışmasında bazı teröristleri öldürdüğünü suç edatlarını da imha ettiğini ifade etti.

Suriye ordusu, silahlı bir terör grubunun Hula bölgesine bağlı Fulle köyüne saldırma girişiminde bulunun silahlı bir terör grubuyla girdiği çatışmada teröristleri ağır kayıplara uğratarak köye füze fırlatan teröristlerin bir kısmını suç aletleriyle etkisiz hale getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.