İslami Davet

Suriye Ordusu Hums’ta Çok Sayıda Silahlı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi.

30 Eylül 2012 19:29

Suriye Ordusu ile güvenlik birimlerimiz Homs kenti ve kırsalında vatandaşlara ve asayiş kuvvetlerine saldıran teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Suriye Ordusu Homs’un Bab Hud ve Bab Türkmen Bölgelerinde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Suriye Ordusuna tabi bir birliğin Homs’un Bab Bab Hud semtinde teröristlerin toplanma merkezlerini hedef alarak 8’in üzerinde teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ifade etti.

Kaynak; teröristlerin el-Veliydiye Okulundan sızmaya çalışan 3 teröristin Suriye Ordusu tarafından etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Kaynak; Suriye Ordusu Resten Kenti ve kırsalında teröristlerin toplanma merkezlerine yönelik 2 nitelikli operasyon gerçekleştirerek teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Ksayr kırsalında ise Suriye Ordusuna tabi bir birlik Tel Ahmar çiftliklerinde teröristlerin yönetim karargahlarını hedef alarak 25’in üzerinde teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken silahlı kuvvetlerimize tabi başka bir birlik teröristlerin Ebu Ahmar’daki yönetim karargahlarını hedef alarak onlarca teröristi ölü ve yaralı olarak geçirdi.

Suriye Ordusuna bağlı bir birlik Ksayr kırsalında asayiş güçlerinin barikatlarını hedef alan teröristlere karşı koyarak 8 teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Suriye Ordusuna tabi bir birlik Homs’un Ksayr kırsalında duşka silahının monte edildiği bir aracı imha ederken 6 teröristi etkisiz hale getirip geriye kalan teröristlerden bir kısmını yaralı olarak ele geçirdi.

Homs’a bağlı Ksayr kırsalında El-Haydariye ve el-Ğassan beldelerini birbirine bağlayan yol üzerinde teröristlerle çatışmaya giren silahlı kuvvetlerimize tabi bir birlik teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; bölgede vatandaşlar ve asayiş güçlerine saldırdığını terör gruplarından 6 teröristi etkisiz hale getirip geriye kalan teröristleri yaralı olarak ele geçirdiğini ifade ederken çok sayıda silaha el konmasına ek olarak duşka silahının monte edildiği bir aracın etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Suriye Ordusu Hums’ta Çok Sayıda Silahlı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi. Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık