HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Hums’ta Çok Sayıda Teröristi Öldürdü.

Suriye ordusu Hums ve kırsalında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi, bazı hücre ve toplanma merkezleriyle büyük miktarda ağır ve hafif silahların bulunduğu bir silah deposunu imha ettiler.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında, Kusur, Karabis, Curet el-Şiyyah ve Vadi el-Sayih ile Bab Hud’ta Maliye binası yakınında ve el-Guta bahçeliklerinde aralarında keskin nişancıların bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Kaynak, Suriye ordusunun Homs kırsalındaki Rahum, Um Recim ve Saan Köylerinde otomatik silah ve muhtelif cephanenin bulunduğu silah ve cephane deposunun imha edilmesi yanı sıra çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Bu arada suriye ordusu, Telbise-Derviş Garajı- Beyt el-Nebhan- Beyt Raşid ekseninde silahlı terör gruplarıyla girdiği çatışma sonucunda çok sayıda teröristi öldürdü, başka bir askeri birliğin de Baruce Köyü ve Tel-Kelah kırsalını çevreleyen çiftliklerde arama operasyonları sırasında bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.