HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Hums’ta Teröristlere Ait Silah Ve Mühimmat Yüklü Bir Tekne’yi İmha Etti

Suriye ordusu Homs ve kırsalında teröristlerin toplanma yerlerinin yanı sıra Resten Gölünde silah ve mühimmat yüklü bir tekneyi hedef alırken Bab Hud’un bazı yerlerini kontrolü altına aldı.

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak; Homs Kentinin Vadi el-Sayih, Hamidiye, el-Verşe, el-Halidiye, Kerm Şemşem bölgelerinde birçok terörist etkisiz hale getirildiğini, Homs kırsalına düşen Ğanto, Keysiyn, Teldo ve Telbise belde ve köylerinde ise teröristlerin yuva, silah ve mühimmatlarının imha edildiğini söyledi.

Kaynak; suriye ordusunun Bab Hud semtine yuvalanarak ahaliyi hedef alan birçok teröristi etkisiz hale getirmesinin ardından Semtinin bazı yerlerini tamamen kontrol altına aldıklarını ifade etti.

Kaynak; Resten Gölü üzerinden tekne yoluyla silah ve mühimmat taşıyan bazı teröristlerin ölü ve yaralı düşürüldüğünü ekledi.

Öte yandan Tedmur’un Güneyindeki tarım arazilerinde teröristlerin yuva ve silahları imha edilirken birçok terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirildi.

Yetkili kaynak, Burc Kai ile el-Resten’i birbirine bağlayan otoyol üzerinde terör mevzilerinin çökertilerek terör saflarında ölü ve yaralı düşürüldüğünü aktardı.

Diğer yandan suriye ordusu Lübnan topraklarından Telkelah kırsalının el-Pehlevaniye ekseninden Suriye topraklarına sızmaya çalışan teröristlerin büyük bir kısmını etkisiz hale getirirken geri kalanlar Lübnan topraklarına kaçtı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.