HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu İdlib Kırsalında İlerliyor

Askeri bir kaynak destekçi güçlerle işbirliği içinde İdlib kırsalının güneydoğusunda Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı hızlı ve nitelikli operasyonlarda bulunduklarını belirtti.

Kaynak operasyonlarda belli başlı devletlere hizmet eden teröristlerin beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğratılmaları ardından Güney Selmo Tepesinin yanı sıra Resm el Abid, Buvayta, Debeşiye, Küçük Zifr ve Büyük Zifr belde ve köylerinin bu teröristlerden kurtarıldıklarını vurguladı.

Teröristlerin söz konusu bölgelerde sivil mülklere çok sayıda bomba düzeneklerinin yerleştirmiş olduklarına dikkat çeken kaynak, vatandaşların güvenliğini temin etme amacıyla bu bomba düzeneklerinin patlayıcı uzmanları ekipler tarafından etkisizleştirildiklerini söyledi.

Suriye Ordu birliklerinin Ebu el Zuhur Havaalanının güney kenarlarında Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerle oldukça şiddetli çatışmalara girdiklerine dikkat çeken askeri kaynak, aralarında elebaşların bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ardından doğu ve güneybatı ekseninden önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirtti. Kaynak ordu birliklerimizin başarılı ilerlemeleri ve yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ardından teröristlerin saflarında ve savunma hatlarında büyük ve hızlı çöküşlerin yaşandığına vurgu yaptı.

Askeri kaynak İdlib kırsalının tamamının Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlerden kurtarılması açısından Ebu el Zuhur Havaalanının büyük bir stratejik öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.