HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Lübnan Sınırından Hums Şehrine Sızmak İsteyen Teröristlerden Toplam 50 Kişiyi Öldürdü

Suriye Ordusuyla sınırı koruyan güçlerin, Homs kırsalının Tel Kelah bölgesinde kiralık terösitlerin bir kaç mevki kanalıyla Lübnan topraklarından Suriye’ye sızma girişimlerini çökertti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, teröristlerin Halat, Adlin ve Muşeyrife mevkileri kanalıyla Lübnan topraklarından sızma girişimlerinin, sınırı koruma güçlerine yönelik ateş açmalarıyla eş zamanlı olarak geldiğini belirtti.

Kaynak, söz konusu teröristlerin ordu birlikleri ile sınırı koruma güçleriyle çatışmaya girdiklerini belirterek teröristlerin Lübnan topraklarına geri kaçmaya mecbur edildiklerini söyledi.

Kaynak ayrıca yaşanan çatışma sonucunda 44 teröristin öldürüldüğünü, 22 teröristin de yaralandığı ve teröristlere ait silah ve cephaneliklerinin de imha edildiğini ifade etti.

Bu arada askeri bir kaynak, Suriye Ordusunun Homs Ksayr kırsalına bağlı Abbudiye bölgesinde askeri kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunan bir terör grubuyla girdiği çatışma sonucunda grubun çoğu elemanlarının ölü ve yaralı düşürüldüğünü söyledi.

Kaynak, Homs kırsalına bağlı Kemam, Çomariye, Sellumiye, Akrab, Doğu Buvayda, Batı Dumeyne, Dar el-Kebire ve Halidiye’de terör hücreleri imha edilirken Ksayr kırsalına bağlı Diyabiye kavşağında bir terör toplanma merkezinin imha edildiğini belirtti.

Homs kentinde ise Suriye birlikleri, Bab Hud semtindeki Velidiye okulunun kuzey doğusunda bir tünel dahilinde 6 teröristi etkisiz hale getirirken, bir başka birliğimiz el-Verşe semtinde teröristlere ait bir hücreyi imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.