İslami Davet

Suriye ordusu Palmira yakınındaki en stratejik tepeyi ele geçirdi

27 Şubat 2017 18:24

Suriye ordusunun, IŞİD’e karşı Palmira kenti civarındaki ilerleyişinin sürdüğü açıklandı.

Suriye ordusunun, müttefik milis güçlerin desteği ile, antik Palmira kentinin güneydoğusunda stratejik öneme sahip bir tepeden IŞİD militanlarını püskürtmeyi başardığı bildirildi.

SANA haber ajansının askeri kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Suriyeli askerler, Palmira kentinin dağlık bölgesinde bulunan ve stratejik açıdan büyük öneme sahip olan tepenin kontrolünü dün akşam ele geçirdi. Haberde IŞİD’li birçok militanın öldürüldüğü ve çok sayıda zırhlı aracın imha edildiği belirtildi.

Sputnik’e konuşan askeri bir kaynak da, Palmira kentinin 5 kilometre uzağındaki stratejik tepelerin çoğunun Suriyeli askerlerin kontrolünde bulunduğunu bildirdi. Askeri yetkili, “Tüm Hiyan sıradağlarının ordu kontrolünde olduğunu söylemek için henüz erken, ancak IŞİD militanları çoğu stratejik tepelerden püskürtüldü. Bu nedenle Suriye ordusu kısa sürede Palmira hükümet otobanının kontrolünü ele geçirebilecek” diye konuştu.

Yetkili, onlarca militanın etkisiz hale getirildiğini, çatışmaların aralıksız olarak devam ettiğini sözlerine ekledi.

Suriye ordusu geçen hafta Palmira’dan 5 kilometre mesafede yer alan çok önemli bir kavşağın kontrolünü ele geçirmiş ve oradan militanlara karşı operasyonlar düzenlemeyi devam etmişti. Suriye ordusu ve müttefik güçler daha önce de, kent yakınındaki stratejik önemi olan Hiyan gaz sahasını kontrol altına almıştı.

Suriye ordusu Palmira yakınındaki en stratejik tepeyi ele geçirdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık