HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Aralarında Ebu Hamza el-Meydaninde Bulunduğu Yüzlerce Teröristi Öldürdü

Şam kırsalının Cobar, Şiyfoniye, Reyhan, Harmela, Zemelke ve Haresta bölgelerinde terör yuvaları ve toplanma yerlerine yönelik nitelikli operasyonlarda yüksek sayıda teröristi silah ve diğer terör aletleriyle birlikte etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; Suriye ordusunun Cobar Bölgesinde aralarında ‘Hamza ve Abbas Taburu’ adıyla bilinen terör grubunun elebaşı Ebu Hamza el-Meydani dahil çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Suriye ordusunun Şiyfoniye yol ayırımı yakınlarında sözde ‘İslam Tugayı’ adıyla bilinen terör oluşumuna tabi bir terör grubuyla çatışmaya girdiklerini belirten kaynak, çatışmada gruptaki teröristlerin onlarcasını ölü ve yaralı olarak ele geçirildiklerini ekledi.

Zemelke Beldesinin batısında bir terör yuvasını tüm muhtevalarıyla birlikte etkisiz hale getiren suriye ordusunun Hermala Bölgesinde de bir terör grubunu silah ve teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Suriye ordusunun Haresta Kasabasında gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan bir terör grubunu kovalarken iki teröristi öldürdü.

Reyhan Beldesi yol kavşağı yakınlarında da bir terör grubunun tüm üyelerini etkisiz hale getiren suriye ordusu, havzalarında bulunan silah, mühimmat ve araçlara el koydu.

Suriye ordusu Şam kırsalının Dareyya, Hucceyra ve Ziyyabiye bölgelerinde terör yuvalarına yönelik nitelikli operasyonlarda bulunarak, çok sayıda teröristle birlikte büyük miktarlarda silah ve mühimmatı etkisiz hale getirdi. Öldürülen teröristlerin arasında elebaşlarının bulunduğu belirtildi.

Suriye ordusu Şam kırsalının Kudsiye Bölgesinde geneli yabancı uyruklulardan oluşan bir terör grubunun tamamını etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; Kudsiye’deki Beyt el-Riyfi Restoranı yakınlarında meydana gelen çatışmada geneli yabancı uyruklu olmak üzere Onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürüldüklerini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.