HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Arap Uyruklu Yüzlerce Kiralık Teröristi Öldürdü

Kahraman Ordu Birlikleri, dün gece Şam Kırsalını Diyabiye beldesinde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, Diyabiye’de Humeyni Hastanesi karşısında 45 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Kaynak, Yelda beldesinde Hariri hastanesini yuva haline dönüştüren 150 teröristin yaralı olarak ele geçirildiklerini ifade etti.

Güvenlik birimleri Şam’ın Şeyh Muhiddin Semtinde saldırı, gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan teröristlerin yuvalarına baskın düzenleyerek 10 teröristi etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; operasyonda RPG roketatarları ve roketlerinin yanı sıra uuzn namlulu savaş silahlarının ele geçirildiğini belirtti.

Şam kırsalına düşen Duma Beldesinde teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler, aralarında elebaşı Eyman Kerdas’ın bulunduğu birçok teröristi etkisiz hale getirdi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden bazılarının kimlikleri tespit edildi.

Ordu birlikleri, Duma’da saldırı, gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan teröristlere yönelik operasyonlarında bölgedeki en tehlikeli teröristleri etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; ölü olarak ele geçirilen teröristlerden terör gruplarından birinin elebaşı Emin Kerdas, terörist Muhammed Adeynah, Haşim Siysan, Ahmet Beşir el-Trabeyşi, Zekeriya el-Bakai, Adnan Fellah, Ömer Nuriddin ve Halit Arbuş’un kimliklerinin tespit edildiğini ifade etti.

Silahlı kuvvetler, Pazar günü Şam kırsalındaki el- Ziyabiye bölgesinde Nusralı teröristlere karşı sürdürdüğü operasyonlar kapsamında terör barınaklarını ve mevzilerini içindeki silah ve mühimmatla imha ederken Tunuslu ve Ürdünlü birçok kiralık teröristi etkisiz hale getirdi.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, operasyonlarda en tehlikeli teröristlerin bir kısmının ölü ele geçirildiğini, Tunus uyruklu Eymen el-Hamadi, Ürdün uyruklu İyyad el-Alai’yle birlikte Fadi el-Hamdan, Faruk el-Şeyh, Muhammed el-Nadir, Nesim el-Hamad, ve “Ebu Ğadab” lakaplı terör elebaşının kimliklerinin tespit edildiğini söyledi.

Silahlı kuvvetler, Şam kırsalına düşen Harran el-Avamid Bölgesinde Nusra cephesine tabi teröristlere yönelik nitelikli bir operasyon gerçekleştirerek mühimmat yuvaları ve suç aletlerini imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; operasyon sırasında bir çok teröristin öldürüldüğünü; öldürülen teröristlerin arasında silahlı terör gruplarından birinin elebaşı Halit el-Zeyb’in yanı sıra Mansur Mansur, Yasir Ali Şükür, Alaa Semir el-Zevdiyye, Malik Edip el-Zeyb ve terörist grubunun tüm üyeleriyle birlikte öldürülen Muhammed Hayr Uyuvn’un kimliklerinin tespit edildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (22) içerik yüklenmiştir.