HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Silahlı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi.

suriye ordusu, Şam kırsalındaki Duma, Haresta ve Dareyya Çiftlikleri, el-Zebedani, el-Dİyabbiye ve el-Behdeliye beldelerindeki operasyonlarında birçok teröristi ölü ve yaralı düşürerek mevzilerini çökertti.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, osuriye ordusunun Cuma günü Duma kentinde, arlarında terör grubu elebaşı Zekeriye el-Masri’nin bulunduğu sözde “İslam Tugayları” grubunun elemanlarını öldürüp yaraladığını söyleyerek Haresta çiftliklerinde bir terör grubunun elemanlarının çoğunu etkisiz hale getirdiğine, el-Mecdeliye beldesinde iki terör grubunun tüm üyelerini öldürdüğüne işaret etti.

Suriye ordusu Dareyya kentinin el-Korniş beldesinde silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girerken Zebedani bölgesinde bir terör hücresine düzenledikleri baskında gelişmiş iletişim araçları, RPG roketatarı, bir miktar mühimmat ve otomatik savaş tüfekleri ele geçirdi.

Resmi kaynak, Huceyra beldesinde el-Nahda şirketi yakınlarında öldürme, soygun ve yağmalama eylemlerinde bulunan silahlı teröristlerin öldürülüp yaralandığını, el-Dayabbiye beldesinde de ağır makineli tüfekle donatılmış bir araçla birlikte mühimmat ve terörist yüklü 3 aracı tahrip ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.