HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Silahlı Teröristi Öldürdü

Suriye Ordusu Şam kırsalının Cobar, Adra ve Uteyba bölgelerinde terör gruplarını kovalama operasyonlarını sürdürürken, aralarında Nusra Cephesinden teröristlerin bulunduğu çok sayıda saldırganı ölü ve yaralı düşürdü.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında Cobar Bölgesindeki Sabun fabrikası yakınlarında bir terör grubuyla çatışmaya girildiğini ve tüm elemanlarının etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Adra Bölgesindeki Sğayriye Semtinde bir çok terör yuvasının tüm muhtevalarıyla tahrip edildiğini belirten kaynak deterjan fabrikası yakınlarında Nusralı bir terör grubunun tamamıyla etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Kaynak; suriye ordusunun Uteyba Beldesini çevrelediği çemberi ciddi bir şekilde daralttığını ifade ederken, beldedeki teröristlerin varlığını daralttığını söyledi.

Aynı kaynak silahlı kuvvetlerinin söz konusu beldede teröristlere ait cephanelikler ve yuvaları tahrip ederek çok sayıda teröristi ölü yaralı düşürdüğünü belirtti.

Suriye ordusunun, Şam kırsalı Duma, Harasta ve Nebk bölgelerinde, silahlı terör grupları ve hücrelerine yönelik düzenlediği başarılı operasyonlarda çok sayıda Nusra cepheli yanı sıra ‘Şam Özgürleri’ adlı terör grubundan çok sayıda terörist ölü ve yaralı düşürüldü.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, Duma’nın doğusunda bir silah deposu, Harasta’da çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü Nebk bölgesinde ise Nusralı ve sözde Şam Özgürleri adlı terör grubundan çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.