HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Teröristi İmha Etti

Suriye ordusunun Şam kırsalına düşen Cobar, Kabun, Berze ve Adra’da düzenledikleri nitelikli operasyonlarda, çok sayıda teröristi suç aletleriyle birlikte imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusunun operasyonlarda teröristlere ait ekipmanları imha ederken, Cobar’daki Menaşer bulvarı civarında binalardan oluşan bir dizi blok ve Burc el-Muallimin doğusunda kontrolü tamamen sağladığını ve çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Kaynak; suriye ordusunun Kabun ve Berze’de teröristlere ait bir karargahı içerisindeki silah ve mühimmatla birlikte imha ederek bir çok teröristi etkisiz hale getirdiğini söylerken etkisiz hale getirilen teröristler arasında terör gruplarından birinin elebaşı Haşim Arabi’nin de bulunduğunu ekledi.

Öte yandan suriye ordusu Adra bölgesindeki Abdülvahhab Çiftliklerinde Nusra Cephesine tabi bir terör grubuna yönelik düzenlediği operasyonda grubun elemanlarının tümü etkisiz hale getirildi.

Öte yandan suriye ordusu Şam kırsalına düşen Zemelka, Duma, Haresta ve Dareyya’da teröristlerin toplanma yerlerini hedef aldı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusunun Zemelka’da 5 teröristi etkisiz hale getirerek silah ve mühimmatlarına el koyduğunu ifade etti.

Güvenlik birimlerinin Duma’daki Aliya çiftliklerinde kurduğu pusuya düşen ve aralarında Muhammed Hamu ve Yunus Yunus’un bulunduğu çok sayıda terörist öldü.

Kaynak suriye ordusunun Haresta’daki Lise Bulvarı yakınlarında düzenlediği operasyonlarda 2 teröristi öldürürken havzalarındaki mühimmata el koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.