HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Şam kırsalının Doğu Ğuta ve güney bölgelerinde operasyonlarını başarıyla sürdüren suriye ordusu bir çok elebaşını ve ağır silahlarını etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak suriye ordusunun Şam’ın Kabun ve Berze bölgelerinde aralarında elebaşlarının da bulunduğu çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü, büyük miktarda silah, mühimmat ve mutelif tür araç gereçlerinin tahrip edildiğini söyledi.

Suriye ordusunun Haresta’da Şammut Oto Şirketi ve okul yakınlarında teröristlerle sıcak temasa girdiğini aktaran kaynak kiralık ve tekfircilerin büyük bir kısmının ölü veya yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak; Duma Bölgesine düşen el-Ub tarım arazilerinde de bir terör yuvasının içindeki tüm teröristler ve cephaneyle birlikte imha edildiğini ifade ederken teröristlerin arasında bir elebaşının bulunduğunu söyledi.

Doğu Ğuta’nın Deyr Selman Beldesinde iki terör grubunun elebaşları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini ifade eden kaynak; Seyyide Zeyneb Beldesinde de bir terör yuvasının içindeki ağır makineli silahlar ve teröristlerle birlikte etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Suriye ordusu Şam kırsalının güneyine düşen Hacer el-Esved ve Babbila beldelerinde teröristlerin kümelendikleri yerler hedef alınarak çok sayıda terörist silah ve teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.