HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu, Şam kırsalının Harasta beldesinde askeri kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunan silahlı bir terör grubuyla girdiği çatışma sonucunda, çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirdi.

Suriye ordusu Adra bölgesi Hoş el-Fara Bulvarında, yıkım, sabotaj ve saldırı eylemlerinde bulunan Nusra cephesine tabi bir terör grubunun çoğu elemanlarını etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Suriye ordusunun Şam Kırsalı Berze, Cobar, Harasta ve Duma’da teröristlere yönelik düzenlediği başarılı operasyonlarda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürerek ellerindeki silah ve cephaneye el koydu.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili bir kaynak, suriye ordusunun Berze’de terörist grupları kovalama operasyonlarında bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

Kaynak, Cobar’da Menaşir Bulvarı, Spore Salonu yakınları ve Cobar’ın doğusunda terör gruplarıyla girilen çatışmada aralarında Libya uyruklu teröristlerin bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ellerindeki silah ve teçhizatında imha edildiğini söyledi.

Kaynak, suriye ordusunun Harasta’da, Su Müessesesi, Mahkeme ve Lise Bulvarı yakınlarında düzenledikleri operasyonlar sonucunda, bir ağır taramalı otomatik silah, bir kaç araç imha edilirken çok sayıda teröristin öldürüldüğünü ifade etti.

Kaynak, Suriye ordusunun Duma’da, teröristlerin bomba düzeneği ve havan topları imal yerine dönüştürdükleri, daha önce maden işletmelerinde torna atölyeleri olarak kullanılan 15 dükkanı başarılı bir operasyonla imha ettiklerini belirtti. Operasyonda ayrıca çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.