HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye Ordusu Şam’ın güney ve güneybatı kırsalı ile Doğu Ğuta’da teröristlere yönelik nitelikli operasyonlar düzenleyerek aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken silah ve mühimmatlarına el koydu.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusunun Şam Homs uluslararası karayolunda ağırlıkları 30 ile 60 kg arasında değişen iki bomba düzeneğini etkisiz hale getirirken yoldan geçenleri takip edip gözetlemek için birçok kamera ele geçirdiğini Haresta’da ise birçok teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Kaynak; Suriye ordusunun Duma’daki el-Ab çiftliklerinde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini, Arbin’de ise bir terör karargahını içerisindeki silah, mühimmat ve teröristlerle birlikte imha ettiğini ekledi.

Suriye ordusu Şam’ın güney kırsalındaki düzenlediği bir dizi başarılı operasyonda Hucceyra’da bir havan topu ve ağır makineli silahlar imha edilirken aralarında bir elebeşının da bulunduğu birçok teröristin öldürüldüğünü ifade etti.

Ziyabiye Beldesinde ise bir terör yuvasının içerisindekilerle birlikte tahrip edildiğini ve birçok teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Suriye ordusu Dareyya Kentindeki el-Alali Bölgesinde dört teröristin öldürüldüğünü ifade etti.

Şam kırsalına düşen Katana Kentini çevreleyen tarım arazilerinde operasyon düzenleyen suriye ordusunun çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiği belirten kaynak; Şam’ın güney kırsalına düşen Han el-Şeyh Bölgesinde de teröristlere ait karargahları içlerindeki silah ve mühimmatla birlikte imha ettiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.