HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Şam’ın kuzeybatı kırsalındaki köy ve tarım arazileri ve Doğu Ğuta’da düzenlediği bir dizi nitelikli operasyonda teröristlere ait yuva ve toplanma yerlerini imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Şam’ın Berze Semtinde bir terör grubu üyelerinin etkisiz hale getirilerek ellerindeki ağır makineli silahların imha edildiğini belirtti.

Suriye Ordusunun Kabun Bölgesinde bir terör grubuna yönelik operasyon düzenleyerek birçok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini belirten kaynak; bir başka birliğinde Cobar’daki Menaşer Bulvarı yakınlarında bir terör grubuyla çatışmaya girdiğini ve çatışmada birçok teröristin öldürülerek silah ve mühimmatlarının imha edildiğini ekledi.

Kaynak; Duma ve Haresta’da çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirterek teröristlerin Reyhan Beldesi’nin girişine yerleştirdikleri ağırlıkları 25 kg’ı aşan iki bomba düzeneğini patlatma girişimlerinin çökertildiğini ekledi.

Suriye Ordusu Doğu Ğuta’nın Buhariye çiftliklerinde hedef aldığı bir terör hücresini içindeki silah, mühimmat ve tüm teröristlerle imha etti.

Yetkili kaynak, suriye askerlerinin Şam’ın güney Kırsalında el-Kisve civarındaki çiftliklerde terör gruplarını el-Mkeylbiye beldesi yönünde kovuşturarak üyelerinin bir kısmını ölü ve yaralı düşürürken bomba yüklü bir araç kullanan intiharcı bir teröristi kente girmeden önce ara toprak bir yolda sıkıştırarak aracı teröristle birlikte imha etti.

Suriye ordusu, Şam’ın kuzey doğu kırsalındaki el-Zebedani kentinde nitelikli bir operasyon düzenleyerek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Diğer yandan Askeri bir kaynak, Şam kırsalının Kisve bölgesinde bomba yüklü bir aracın patladığını ve aracı kullanan teröristin öldüğünü açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.