HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Emeviler Tugayı Lideriyle Birlikte Çok Sayıda Teröristi Ölü Ve Yaralı Olarak Ele Geçirdi.

Suriye ordusunun Eşrefiye’de kendine “el-Emeviyyin” (Emeviler) adını veren bir terör grubunun tüm fertlerini etkisiz hale getirirken, aralarında ağır yaralanan elebaşı Ziyad Muvazini’nin de bulunduğu çok sayıda teröristin yaralandığını ifade etti.

Suriye ordusu Şam kırsalına düşen Cobar, Harmela, Haresta, Huceyra, Hüseyniye, Dareyya ve Berze bölgelerinde terör karargahlarına yönelik düzenlediği bir dizi operasyonda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Huceyra ve Hüseyniye’de düzenlenen operasyonda bir silah ve mühimmat deposunun imha edildiğini belirtirken bir çok teröristin de ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ifade etti.

Kaynak; Suriye Ordusunun Cobar ve Zemelka bölgeleri arasındaki Harmela geçidinde teröristlere ait bir toplanma merkezinin içerisindeki silah ve mühimmatla birlikte imha edildiğini belirtirken buna eş zamanlı olarak Haresta’daki Samsam Okulu yakınlarında düzenlenen operasyonda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü ekledi.

Öte yandan Suriye ordusu Berze’de hassas bir operasyon düzenlerken, Cobar’ın kuzey yönünde sözde “el-Nasır Selahaddin Taburuna” tabi çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Suriye ordusu Nebek’in batısına düşen Rima çiftliklerinde teröristlere ait yuva ve silahları imha ederken bir çok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Suriye ordusu Dareyya’nın bir çok ekseninde teröristlerin silah depolarını imha ederken, bir çok teröristi öldürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (25) içerik yüklenmiştir.