HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Silahlı Teröristlerden Yüzlercesini Ölü Ve Yaralı Olarak Ele Geçirdi

Suriye ordusu Şam kırsalına düşen Cobar, Adra, el-Nebek, Zakiya ve Doğu Ğuta’da terör yuvaları ve toplanma merkezlerine yönelik bir dizi nitelikli operasyon düzenleyerek bir havan topunu ve büyük miktarda silah ve mühimmatı imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Cobar’ın doğusundaki Hamama durağı yakınlarında silahlı bir terör grubunun Ebu Naim kod adlı elebaşıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini, Ayn Terma Vadisinde ise büyük miktarda silah ve mühimmat içeren bir terör karargahının imha edildiğini söyledi.

Suriye ordusunun Doğu Ğuta’daki Misraba Beldesinde bir havan topunu imha edip 13 teröristi etkisiz hale getirdiğini belirten kaynak; bir başka birliğimizin Uteyba’da düzenlediği nitelikli operasyonlarda aralarında Müeyyid el-Uveyd’in de bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü ekledi.

Öte yandan suriye ordusunun Nebek’teki el-Hamiyra Bölgesinde teröristlerin bir araç konvoyunu imha ettiğini, 48 teröristin de ölü ve yaralı düştüğünü ifade etti.

Suriye ordusu Adra Bölgesindeki Hovş el-Hayyat çiftliklerinde ise aralarında keskin nişancıların da bulunduğu 37 teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken, Zakiya Bölgesinde Nusra Cephesine tabi teröristlerin yuvalarını içerisindeki teröristlerle birlikte imha etti.

Suriye ordusu Şam kırsalına düşen Adra’nın bir çok bölgesi ve çevresinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken, mühimmatlarını da imha etti.

Öte yandan askeri bir kaynak; Nebek’in Vadi el-Rauna, Vadi el-Karra ve Vadi el-Mal’ın doğusu ile Tel el-Mluha bölgelerinde teröristlerin toplanma merkezlerini hedef alarak çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.