HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Yüzlerce Yabancı Tekfirci El Kaide Teröristini Öldürdü

Suriye ordusu Şam kırsalının Hucceyra, Ziyabbiye, Hüseyniye ve Babbila beldelerinde Nusra Cephesinin yuva ve toplanma yerlerini hedef alarak teröristleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattı.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında operasyonlarda aralarında Ürdünlü Nayif el-Ğadab ve Afganlı Ebu Bekir Kehremani’nin de bulunduğu çok sayıda teröristin suç aletleriyle birlikte etkisiz hale getirildiklerini belirtti.

Kaynak suriye ordusunun Hüseyniye Beldesinde silah ve mühimmat depolarını imha ettiği sırada aralarında elebaşları Ali şenvan, Ali Nümeyri ve Muhammed el-Reca’nın bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Kaynak ayrıca Babbila’da tahrip edilen cephaneliklerin içinde ağır makineli silahların da bulunduğunu ekledi.

Yetkili kaynak, ordu birliklerinin Duma bölgesinin el-Şifoniye beldesinde düzenlediği nitelikli operasyonlarda teröristlerin silah ve mühimmatlarını gizledikleri yeri keşfederken Ebu Udey lakaplı silahlı terör grubunun elebaşıyla birlikte grubuna bağlı teröristlerin bir kısmını etkisiz hale getirdi.

Kaynak, suriye ordusunun Zemelke’nin batısında 3 teröristi öldürdüğünü, Zemelke ve Cobar arasındaki Hermele tüneli yakınlarında halka saldırılarında kullandıkları silah ve mühimmatı tahrip ettiğini aktardı.

Bu arada suriye ordusunun Dareyya kentinin el-Şiyah bölgesindeki operasyonlarda birçok teröristin ölü ve yaralı düşmesiyle sonuçlanırken Cobar’da terör elebaşlarının iki hücresini içindeki silah ve mühimmatla çökertildi. Berze semtinde ise kovuşturduğu silahlı terör grubu üyelerinin çoğunluğunu öldürüp yaraladı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.