HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam’ın Adra, Duma, Harasta, Berze, Huceyra Ve Ziyabiyya Bölgelerinde Yüzlerce Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Şam Kırsalı Doğu Ğuta bölgesindeki köy ve beldelerde, silahlı terör gruplarına ait silah ve mühimmat depolarını yok ederek birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Yetkili bir kaynak SANA’ya verdiği bir demeçte Adra bölgesinde bulunan Tel Savad’da Suriye ordusuyla çatışmaya giren silahlı bir terör grubunun bütün üyelerinin ölü olarak ele geçirildiğine işaret ederek Duma Bölgesindeki el-Ub’da da silahlı terör gruplarının üs ve sığınak olarak kullandıkları çiftliklerin içindekilerle birlikte yok edildiğini beyan etti.

Suriye ordusunun, Duma’da Bedran Bulvarı yakınlarında silahlı bir terör grubuna yönelik nitelikli bir operasyon düzenlediğini dile getiren kaynak; bu operasyonda da onlarca teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ve sığınakları, silahları ve mühimmatlarının tahrip edildiğini belirtti.

Ayrıca Şifoniye beldesinin batı çiftliklerine yönelik bir operasyon düzenlendiğini ifade eden kaynak; burada da teröristlere ait silah ve mühimmat depolarının tahrip edildiğini ve bir teröristin ölü olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Kaynak; Harasta’da Daya Klima Şirketinin güney tarafında teröristlerle girilen bir çatışmada birçok teröristin ölü olarak ele geçirildiğini ve büyük miktarda ağır silahlarının tahrip edildiğini sözlerine ekledi.

Şam’ın Berze Semti ve kırsala düşen Hucceyra,, Deyr Atıye ve Deyr Selman Beldesi civarındaki tarım arazilerinde Nusra Cephesinin terör yuvalarını hedef alan suriye ordusu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek, muhtelif türlerde büyük miktarda cephanelerini de tahrip etti.

Suriye ordusu, Hüseyniye Beldesindeki Seruv Caddesinde ahali ve mülklerini hedef alan bazı teröristler etkisiz hale getirilerek bir ağır taramalı silahlarını imha etti.

Ayrıca suriye ordusu Ziyabiyye Beldesinde bazı teröristleri ölü düşürerek bir ağır taramalı silahın yanı sıra ellerindeki cephaneyi imha etti.

Öte yandan suriye ordusu Berze Semti, Doğu Guta’da Deyr Selman Beldesi çiftlikldrinde Nusra Cephesi teröristlerini kovalama operasyonlarını sürdürdü. Hücre ve aralarında silah, cephane ve suç edatlarının bulunduğu toplanma merkezleri imha edildi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili kaynak, Suriye ordusunun Berze Semtinde silahlı terörist grup elemanlarından çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek toplanma merkezlerini imha etti.

Kaynak, Doğu Guta Der Selman Beldesini çevreleyen çiftliklerde muhtelif tür taramalı silah ile birlikte çok sayıda terörist öldürüldü.

Hucceyra Beldesinde ise bir terör grubunu kovalayan ordu birlikleri terör grubunun çoğu elemanını ölü ve yaralı düşürdü, bir başka birlik Deyr Atiyye Bölgesinde Nusra Cephesine tabi bir terör grubunu hedef alarak ellerindeki silah ve cephaneyi imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.