HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şam’ın Gabun Sanayi Bölgesinde Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Şam’daki Gabun Sanayi Bölgesinde, silahlı bütün terör gruplarını etkisiz hale getirmesi ve hücrelerini imha etmesi ardından güven ve istikrarı sağladı.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, suriye ordusunun bölgede düzenlediği çok başarılı operasyonlar sonucunda teröristlerin bütün hücre ve toplanma merkezlerini imha ederek çoğu yabancı uyruklu ve Nusra cephesine bağlı onlarca teröristi etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Kaynak, Suriye ordusu hakimiyeti altına aldığı bölgenin Kabun’un güneyine doğru güney otobanın son trafik noktasına kadar 1,5 km’lik mesafeye uzandığını açıklayarak, bu operasyon’un teröristlerin Cobar, Kabun, Zemelka ve Harasta arasındaki nakil ve imdatlarını keseceğini belirtti.

Kaynak, bölgede işkence hücreleri, terörist elebaşları yönetim merkezleri ile bazıları çeşitli savaş silahlarının yanı sıra araçların da geçebileceği büyüklükte tüneller bulduklarını ifade etti.

Kaynak ele geçirilen silahlar arasında havan topları, taramalı silahlar, İsrail yapımı lav füzelerinin bulunduğunu, ayrıca silahlı terör gruplarının keskin nişancılarının bulunduğu noktalar ile bölgedeki terör gruplarının görevlerini içeren bölge haritasının da ortaya çıkarıldığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.