HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Şehid Ramazan El Buti’nin Katillerini…….

El Kaide teröristlerinin Suriye kolu olan Nusra Cephesine tabi bir terör grubu; büyük Allame Muhammed Sait Ramazan el Buti’ye emirlerinin direktifleriyle suikast düzenlediklerini itiraf ederken, suikastın nasıl planlanıp yürütüldüğünü anlattı.

Suriye televizyonunun yayınladığı itiraflarında terör grubu üyeleri; Nusra Cephesinin sözde genel askeri komutanı ve cephe lideri Muhammed el Golani’nin yardımcısı sayılan Ürdünlü ‘Ebu Semir’ olarak bilinen elebaşının direktif ve talimatlarıyla Buti’ye Şam’daki el İman Camiinde suikast düzenlediklerini ikrar ettiler.

Irak ve Şam İslami Devleti (DAİŞ) adlı terör oluşumunda ‘emir’ olarak bilinen Iraklı İbrahim Muhammed Abbas; DAİŞ ile Nusra arasında anlaşmazlık olduğunda Nusra Cephesinin ‘Şam Emiri’ olduğunu söyledi.

Abbas Allame Buti’ye Suikast düzenleme emrinin bizzat Ürdünlü Ebu Semir’den geldiğini ifade ederken, kendisinin bu emri, ‘Ebu Usame’ aracılığı ile Nusra Cephesinin genel şeriat sorumlusu Ürdünlü ‘Ebu Hadice’den aldığını söyledi.

Allame Buti’nin her Cuma günü Emeviler Camiinde hutbe verdiğini bilmeleri üzerine onu izlediklerini söyleyen Abbas; planın başında Camiden çıkması ardından Hamidiye Çarşısında intihar eylemcisi bir teröristle onu havaya uçurmayı planladıklarını açıkladı. Abbas fakat arabasının zırhlı olma ihtimalini göze alarak planda bir değişiklik yaptıklarını söyledi.

Terörist Abbas Şam’ın berze Semtinde ‘Ebu Abdullah’ adlı bir elebaşıyla bir araya gelip Buti’ye suikast planını anlattığını ifade ederken, bunun başarısız olma ihtimalinin olduğu kararı aldıklarını ve el İman Camiinde din dersi verdiği sırada suikast eylemini gerçekleştirmenin daha garantili olacağına karar verdiklerini belirtti.

‘Ebu Deccana’ kod adlı intihar eylemcisi teröristin namaz kılması ardından Buti’nin din dersi verdiği bir sırada kendini ve camide bulunanları havaya uçurduğunu ifade eden Abbas; sonucu medyadan öğrenmeleri ardından ‘Ebu Usame’yi arayıp suikastın başarılı olduğu ‘müjdesini’ verdiğini ekledi.

Terörist Abbas; suikast eyleminin bir şeyhe karşı olması ve cami içinde yapılması nedeniyle halk arasında kabul görmeyeceğinden dolayı Nusra Cephesinin suikast eylemini üstlenmediğini belirtti.

Terör grubunun diğer üyeleri yayınlanan itiraflarında suikast eyleminin ayrıntıları ve kendi faaliyetleri hakkında her biri ayrıntılı bilgiler verdi.

Bu arada Türkiye’de yandaş medya dahil teöristleri destekleyen ve onlara örtüteşkil eden medya araçlarının tümü Türkiye’deki Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti Buti’ye düzenlenen suikasti Suriye yönetimine yüklemişlerdi. Diğer yandan Erdoğan hükümeti ile tekfirci teröristler arasındaki ilişkiyi de burada hatırlatmaya gerek yok.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.