HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu Suveyda’da ilerliyor

Suriye ordu birlikleri, ülkenin güneyinde yer alan Suveyda’nın kuzey ve doğusunda IŞİD teröristleriyle çatışmalardan sonra bölgede ilerlemesini sürdürürken, bölgede çok sayıda köyün kontrolünü de ele geçirdiler.

Suriye askeri medya merkezi verdiği haberde, Suriye ordusunun Suveyda’nınn en uzak noktasında bir okul ve ovayı kontrolüne geçirdiğini bildirdi.

Sözkonusu medya merkezi, Suriye ordusunun operasyonlarda IŞİD teröristlerinin Elbu Kemal çevresine yönelik saldırılarını da geri püskürttüğünü ve bomba yerleştirilmiş iki aracı imha ettiğini bildirdi.

Suriye ordusu, Şam etrafında mahalleri teröristlerden temizledikten sonra Suveyda bölgesine yönelik operasyonlara başladı ve Suriye ordusunun bu operasyonları devam ediyor.

Bu arada Suriye ordusundan onlarca tank, zırhlı aracın bulunduğu çok büyük askeri konvoyunun Suriye’nin güneyinde yer alan Der’a bölgesine doğru hareket halinde olduğu bildiriliyor.

Daha önce de Suriye ordusu helikopterleri havadan attıkları bildirilerle Suriye barış planına katılmaları çağrısında bulunmuş ve teslim olmalarını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2023 (12) içerik yüklenmiştir.