HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Taarruz İçin Ülkenin Kuzeybatısındaki Lazkiye-İdlip Hattına Birlik Kaydırmaya Başladı

Suriye ordusu bir sonraki taarruzu için ülkenin kuzeybatısına birlikler kaydırmaya başladı.

Al-Masdar’a konuşan Lazkiye’den bir askeri kaynak, Gab Ovası ve Kürt Dağı bölgelerine yönelik taarruzlar öncesi Suriye ordusunun vilayetin kuzeyine birliklerini kaydırmaya başladığını söyledi.

Buna göre Suriye ordusu, Dera ve Kuneytire’deki zaferlerin ardından Güney Suriye’deki güçlerini Lazkiye vilayetine taşımaya başladı.

Söz konusu operasyon ile Suriye ordusu, Lazkiye-Türkiye (Hatay) sınırını tamamen kontrol altına almayı ve teröristlerin kontrolündeki stratejik öneme sahip Cisr eş-Şuğur ilçesini kurtarmayı amaçlıyor.

Al-Masdar’a konuşan askeri kaynak, Ulusal Savunma Güçleri’nden (NDF) birkaç birim ile 4. Zırhlı Tümen ve Cumhuriyet Muhafızları’ndan oluşan büyük bir grubun kuzeyde harekete geçtiğini belirtti.

Öte yandan, Suriye ordusuna bağlı “Kaplan Kuvvetleri” adlı özel birliklerin, ülkenin güneyinde IŞİD’e karşı operasyonları tamamlamasının ardından kuzeye geçerek Gab Ovası ekseninde ilerlemesi bekleniyor.

Kaplan Kuvvetleri, ülkenin güneyindeki Dera vilayetinde birkaç kasabada sıkışan IŞİD militanlarına karşı operasyonlarını sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (47) içerik yüklenmiştir.