HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu teröristleri takip etmekte kararlı olduğunu açıkladı

Suriye ordusu ülkenin çeşitli bölgelerinde isyancı örgütleri ve silahlı teröristlerle mücadele etmekte kararlılığını vurguladı.

Suriye televizyonunun haberine göre Suriye genel kurmay başkanlığı yayınladığı bildiride özellikle Lübnan sınırına yakın bölgeler başta olmak üzere ülkenin her yerinde silahlı teröristlerle mücadele etmekte kararlı olduklarını, Suriye ordusunun Suriye topraklarını ve vatandaşların güvenliğini savunmayı sürdüreceğini belirtti.

Bildiride Suriye ordusunun ülkede güvenliği ve istikrarı sağlamak amacı ile son günlerde elde ettiği zaferlere işaret edilerek, Suriye silahlı kuvvetlerinin Suriye’yi savunma yönündeki görevlerini yerine getirmekte ve teröristleri tamamen temizlemekte kararlı olduğu vurgulandı.

Öte yandan Suriye ordusu baş komutanı da yaptığı açıklamada, hava kuvvetlerine bağlı askeri bir helikopterin Suriye ordusunun görevlerini tamamlama çerçevesinde ve Suriye’de silahlı teröristleri takip etme çerçevesinde Lübnan topraklarına kaçmaya çalışan bir kaç terör çetesi üyelerini takip ederek görevini yerine getirdiğini açıkladı. Ancak bu operasyon Lübnanlı yetkililerin itirazı ile karşılaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.