GenelHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Teröristlerin İkmal ve Destek Hatlarını Yoğun Ateşe Tuttu

Suriye Ordu birliklerinin Dera ve kırsalında belli başlı devletlerin rejimlerine tabi radikal teröristlere karşı operasyonlarını başarıyla sürdürerek destek ve ikmal hatlarının yanı sıra toplanma yerleri, karargah ve siperlerini yoğun ateşe tuttu.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeydoğusu eski gümrük bölgesinde Nusra Cephesi ve çatısı altındaki teröristlerin destek ve ikmla hatlarına ilaveten toplanma yerleri, siper ve karargahlarını yoğun ateşe tuttuklarını belirtti.

Kaynak aralarında tehlikeli isimlerin tespit edildiği çok sayıda teröristin ölü yaralı düştükleri operasyonlarda tarım arazileri içinde kurdukları siper ve karargahların imha edildiğini aktardı.

Eski gümrük bölgesi civarında bulunan tarım arazilerinin Ürdün sınırları ve doğu kırsalı bölgelerinden gelen en önemli ana destek ve ikmal hatlarından biri sayıldığına dikkat çeken kaynak; aynı zamanda teröristlerin Ürdün’den sızmaları ya da Ürdün’e girmelerinin ana kapısı sayıldığını kaydetti.

Askeri kaynak ordu birliklerimizin Dera kırsalının kuzeydoğusunda da Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütlere karşı operasyonlarını başarıyla sürdürdüklerini ifade ederken, Batı Gariye, Doğu kerk ve Mseyfre beldelerinde dış güçlere tabi teröristleri beşeri ve askeri büyük kayıplara uğrattıklarını kaydetti.

Kaynak civarda bulunan çok sayıda beldenin bir kısmının terörden kurtarılmaları, diğer kısmının da ulusal uzlaşmalara katılmaları ardından söz konusu bu bölgelerde bulunan teröristlerin ciddi bir çöküş ve panik yaşadıklarına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.