Genel

Suriye Ordusu Teröristlerin Kullandığı Tüneli Ve Bomba Düzeneklerinin İmal Edildiği Atölyeyi Ele Geçirdi

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın Ayn Terma Beldesinde teröristlerin kullandıkları büyük bir tünel şebekesi bulduklarını belirtti.

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Doğu Ğuta’nın Ayn Terma Beldesinde teröristlerin sivil bölgeleri ve askeri mevkileri hedef almada kullandıkları füze ve roketlerin yanı sıra bomba düzenekleri ve patlayıcı imalatında kullandıkları bir atölyeyi ele geçirdiklerini belirtti.

Suriye Ordu birliklerinin beldede arama tarama operasyonları sırasında teröristlerin vatandaşların evlerine ve kamu mülklere yerleştirdikleri çok sayıda bubi tuzağı ve bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiklerini ifade eden askeri kaynak; bölgede arama tarama operasyonlarının devam ettiğini kaydetti.

Diğer yandan askeri kaynak Suriye Ordu birliklerinin Doğu Ğuta’da Ayn Terma ve terörden kurtarılan daha başka bölgelerde evlerine kalan masum sivil vatandaşların can ve mal güvenliğinin yanı sıra temel gereksinimlerini temin etmeye devam ettiklerini vurguladı.

Vatandaşlar kendilerini teröristlerden kurtaran Suriye Ordu birliklerine şükranlarını ifade ederlerken, yıllardır teröristlerin saldırı, gasp ve dayatmaları nedeniyle yaşadıkları insanlık dışı duruma dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.