HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Türkiye’den Suriye’deki Teröristlere Silah Taşıyan Konvoyu İçerisindekilerle Birlikte İmha Etti

Halep ve kırsalında başarılı operasyonlarını sürdüren suriye ordusu; Türkiye’den büyük miktarda silah taşıyan çok sayıda aracı teröristlerle birlikte imha etti.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; Halep Kentinin Şeyh Maksud Semtinde bir havan topunun yanı sıra 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Kaynak Raşidin Semti kenarlarında ise güvenli bölgelere sızmaya çalışan teröristler ile silahlı kuvvetlerimiz arasında yaşanan çatışmada yine bir çok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüklerini belirtti.

Suriye ordusunun Halep kırsalının kuzeyindeki Ezaz Beldesinin batısında Türkiye’den silah ve mühimmat taşıyan beş kamyonun muhtevalarıyla imha edildiğini belirten kaynak; araçlara refakat eden tüm teröristlerin de etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Kaynak Hreytan yakınlarında bir terör grubunun silahlarıyla birlikte tamamen etkisiz hale getirildiğini ifade ederken, han el-Asel, Kefarnaha ve el-Eys Köyü yakınlarında Nusra Cephesinin çok sayıda barınak ve yuvasının tahrip edildiğini ifade etti.

Operasyonlarda yüksek sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirten kaynak, büyük miktarda ve muhtelif türlerde silah ve araçların da kullanılamaz hale getirildiğini ekledi.

Halep kırsalının batısında ise suriye ordusu Kefarhamra ve Kaetello yakınlarında Nusra Cephesinin bir çok barınağını içerdiği silah ve teröristlerle etkisiz hale getirirken, Bnan Nahiyesinde 3 azılı terör elebaşıyla birlikte bir çok teröristi etkisiz hale getirdi.

bu arada Suriye ordusunun Halep merkez Cezaevi yakınlarında operasyonlarını sürdürürken bir çok terör barınağıyla birlikte içerdiği terörist ve cephaneleri imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.