HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu Türkiye’nin himayesindeki teröristlere karşı operasyon düzenledi

Suriye ordusu, Türkiye’nin himayesindeki ‘Et-Türkistani Partisi’ adlı terör örgütünün saldırısını Han Şeyhun bölgesinde geri püskürttü.

Sana haber ajansına göre, Suriye ordu birlikleri İdlib’te Türkiye rejiminin destek ve yönlendirmeleriyle büyük bir saldırı başlatan uluslar arası teröristleri büyük bir hezimete uğrattı.

Türkistan Partisi adlı radikal terör örgütünün İdlib kırsalında Türkiye rejimi subayları ile koordinasyon içinde Atşan – Hvayyin ekseninden bulundukları büyük saldırıda terör çeteleri ve destekçileri unutmayacakları yeni bir hezimete uğratıldı.

Saha komutanları SANA’ya yaptıkları açıklamalarda Türkistan partisi adlı terör örgütünün Lazkiye kırsalının kuzey uçları ve İdlib kırsalının Cisr el Şuğur bölgesinde bulunan tüm güçlerini toplayıp tüm imkanlarıyla saldırıya geçtiklerine dikkat çekti.

Saldırının Türkiye rejimi subaylarının direk yönlendirmeleri desteği ve planlarıyla gerçekleştiğine vurgu yapan saha komutanları; söz konusu terör örgütünün Türkiye rejimine ait zırhlı araçların yanı sıra ağır makineli silahlarla donatılmış pikaplar, tanklar ve ağır silahlar kullandıklarının altını çizdi.

Saha komutanları söz konusu teröristlerin Han Şeyhun bölgesinde Nusra Cephesi ve Nurettin Zenki Hareketi adlı terör örgütleriyle buluştuklarını belirtti. Radikal terör çetelerinin büyük saldırıda Atşan ve Hvayyin olmak üzere iki ana eksenden saldırdıklarına dikkat çeken saha komutanları, buna eş zamanlı olarak Ebu el Zuhur Havaalanı ve Sencar eksenlerinden de aldatıcı saldırılarda bulunduklarını kaydetti.

Bu arada Türkiye ordusu ise bölgede yaşanan çatışmalarda çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.