HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu,İdlib ve Halep Bölgesinde Yuvalanan Teröristlere Kaşı Operasyon Düzenledi.

Güvenlik birimleri dün İdlib’te el-Ziyare nahiyesinde vatandaşları korkutma ve mallarını gasp etme gibi eylemler düzenleyen ve pikap türü üç araç kullanmakta olan silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

İdlib’ten SANA’ya açıklamada bulunan yetkili bir kaynak; güvenlik birimlerinin silahlı terör grubuyla girdikleri çatışmanın sonucunda teröristlere ait üç pikabın tahrip olduğunu ve bu araçlarda bulunan bomba, makineli bir tüfekle mühimmatların ele geçirildiğini ifade etti.

Çatışmada birçok teröristin etkisiz hale getirildiğine işaret eden kaynak; etkisiz hale getirilen teröristlerden Nidal İydo isimli teröristin kimliğinin teşhis edildiğini kaydetti.

Öte yandan Deyrezzor ilinde de güvenlik birimleri ile silahlı terör grupları arasında dün akşam yaşanan çatışmada terörist safların büyük kayıplara uğratıldığı bildirildi.

Halep’te Terörist Safları Büyük Kayıplara Uğratıldı

Halep kırsalında el-Sfeyra bölgesinde de güvenlik güçleri silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

Halep’ten yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada yaşanan çatışmada terörist saflara büyük kayıplar verdirilirken kimi teröristlerin çatışma bölgesi dışına kaçmayı başardıklarını beyan etti.

Tedamun’dan Kaçan Teröristlerin İzi Nehr Aişe’de Bulundu

Güvenlik birimleri, dün Tedamun Banliyösünde silahlı terör gruplarına karşı düzenlenen yakalama ve kovuşturma operasyonlarından kaçmayı başaran teröristlerin izini, bugün söz konusu bölgeye yakın Nehr Aişe bölgesinde yakalayarak onlara yönelik yakalama ve kovuşturma operasyonlarını sürdürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.