HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusundan Teröristlere Ağır Darbe.

Suriye Ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeybatısı Tafas Kentinde ‘Mutaz Ordusu’nun bir toplanma merkezine ilaveten bir kısmı ağır makineli silahla donatılmış araçlarını imha ederek aralarında terör elebaşlarının bulunduğu birçok teröristi öldürdüklerini ifade etti.

Dera kırsalı Batı Ğariye Köprüsünün kuzeybatısında da ordu birliklerimizin Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi bir toplanma yerine yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini aktaran kaynak; tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını sözlerine ekledi.

Diğer yandan kaynak; Suriye Ordusunun Dera Beled’te Nusra Cephesine ait bombalı bir insansız hava aracını düşürüp Posta Binası civarında imha ettiklerini; vatandaşların aralarında isabetler olmadığını belirtti.

Yine Dera Beled’te Suriye Ordusunun bir terör grubunu yoğun ateşe tutuklarını söyleyen kaynak; aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu üyelerini öldürmelerine ek olarak terörist ve cephane taşıyan bir aracı da yüküyle birlikte tamamen imha ettiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.