İslami Davet

Suriye ordusunun doğudaki ilerleyişi hızla devam ediyor

17 Eylül 2017 11:09

Suriye Ordusu, Deyr ez-Zur bölgesindeki ilerlemelerinin devamında “El-Keriye” tepelerinin kontrolünü ele geçirdiler.

“El-Keriye” tepelerinin ele geçirilişi operasyonunda tekfiri teröristlerden bir çoğunun öldüğü ve yaralandığı bildirilmekte.

Suriye ordu birlikleri, radikal terör örgütü IŞİD’i ezip yok etme ve kontrolü altındaki bölgeleri genişletmeye devam ederken, radikal çetelerin silahlarını ve arkadaşlarının cesetlerini yerlerde bırakarak kaçmakta oldukları bildirilmekte.

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin son saatler içinde Deyrezzor kırsalının doğusunda IŞİD’e karşı yoğun ve nitelikli operasyonlarda bulunarak bu çeteleri sayı ve bir kısmı ağır silahlarla donatılmış araçlarıyla ciddi kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Operasyonlarda Huveycet el Mureyiye Beldesinin tamamen kontrole alındığını belirten kaynak, Mureyiye Beldesi yönünde de bir dizi önemli noktanın IŞİD’ten kurtarıldığına dikkat çekti.

Kaynak ordu birliklerinin radikal teröristleri ezip yok etmesi gölgesinde IŞİD saflarında büyük çöküşlerin yaşandığını, sağ kalan teröristlerin silahlarını ve arkadaşlarının cesetlerini yerlerde bırakıp kaçtıklarını aktardı.

Huveycet el Mureyiye Beldesinin IŞİD’ten kurtarılmasının önemine dikkat çeken askeri kaynak, askeri havaalanı ve civardaki bölgelerin IŞİD saldırılarından korunmalarında da önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

Öte yandan sözde koalisyon güçlerinin el-Meyadin kentine yönelik düzenlediği saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulundağu 12 siviliun öldüğü bildirilmekte.

Cuma günü de sözde teröre karşı mücadele koalisyon güçleri uçaklarının saldırısı sonucu 100 sivil hayatını kaybetmişti.

Suriye dışişleri bakanlığı ise BM’ye gönderdiği mektupta ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin bu ülkedeki faliyetlerinin son bulmasını istemişti.

Suriye ordusunun doğudaki ilerleyişi hızla devam ediyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık