HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusunun Fua ve Keferya halkına havadan yardımı sürüyor

Suriye uçakları, Fua ve Keferya halkına havadan bir kaç parti gıda malzemesi ve insani yardım attı.

El’Alem kanalına göre, İdlib eyaletinde bulunan sözkonusu bölgeler 10 aydır muhasara altında bulunurken bu süre içinde bölge halkına Suriye ordusunun havadan attığı insani yardımların dışında yardım gitmedi.

Fua ve Keferya 28 Mart 2015 tarihinden beri teröristlerin muhasarasında bulunuyor ve sürekli olarak teröristlerin saldırılarına maruz kalıyor.

28 Mart 2015 tarihinde Türkiye’de eğitim gören 14 bin terörist İdlib’i işgal ettiler.

(Bu arada Birleşmiş Milletlerde Suriye Daimi Temsilcisi Beşar el Caferi sömürücülüğün BM misakı ve uluslar arası kanunlara aykırı bir suç olduğunu belirtirken, Suriye’nin halkların kendi geleceklerini belirleme hakkını kararlılıkla savunduğunu vurguladı.

BM’de Malvinas Adaları meselesinde sömürücülüğü tasfiye etme konulu oturumda Suriye adına okuduğu beyanda Caferi; halkların kendi geleceklerini belirleme hakları ve devletlerin egemenliklerinin çarpıtılmış iddialar ve yöntemlerle ihlal edilmesine Suriye’nin mutlak bir şekilde karşı olduğunu belirtti.

Caferi Suriye’nin, İngiltere tarafından Arjantin’in Malvinas Adalarında attığı tek taraflı tüm kanunsuz icraatları reddettiğini ifade etti. Arjantin’in Malvinas Adalarındaki meşru haklarını desteklediğini kaydetti.)

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.