HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusunun Halep’İn Güneyindeki İlerleyişi Sürüyor

Suriye Ordu birliklerinin dış güçlerin Suriye ve halkına karşı savaşında edat olarak kullanmalarıyla onlara desteklerini örtbas etmek için ‘muhalifler’ olarak adlandırdıkları Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı operasyonlarda bugün ordu birliklerimiz yeni başarılara imza attı.

Askeri bir kaynak müttefik ve destekçi güçlerle işbirliği içinde Halep kırsalının güneyinde Nusra Cephesi ve müttefiklerine karşı nitelikli operasyonlarını sürdüren ordu birliklerinin bu radikal teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla ciddi kayıplara uğratmaları ardından Tarfavi Beldesinin batısında yer alan Vez Tepesini kurtardıklarını aktardı.

Kaynak ordu birliklerinin stratejik öneme sahip tepeyi hemen teröristlerin yerleştirmiş oldukları bomba düzenekleri ve mayınlardan temizleyip içinde konuşlandıklarına dikkat çekti. Civar bölgelere kaçan teröristleri kovalama operasyonlarının başarıyla devam ettiğini ifade eden kaynak; muhtelif tür araçlarıyla birlikte oldukça yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü kaydetti.

Öte yandan terör örgütleri medya araçlarında Nusra Cephesinin en bariz komutanlarından biri sayılan ve Halep bölge askeri sorumlusu olarak adlandırılan ‘Atiyattullah’ lakabıyla bilinen azılı terör elebaşının meçhul kişiler tarafından öldürüldüğünü itiraf etti.

Bu arada Nusra Cephesi ve diğer terör örgütlerin son birkaç gün içinde ordu birlikleri karşısında beşeri ve ekipman açısından oldukça büyük kayıplara uğramalarıyla kendi aralarında karşılıklı suçlamalarda bulunma, panik ve anlaşmazlıkların ciddi durumda tırmandığı kaydedildi. Muhtelif kaynaklar bu anlaşmazlıkların birçok bölgede terör örgütleri arasında silahlı çatışmalara dönüştüklerine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.