HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu’nun Hums Şehrindeki İlerleyişi Devam Ediyor.

Suriye Ordusu Homs ve kırsalına düşen bazı bölgelerinde Nusra Cephesinden birçok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken Bab Hud’ta teröristlerin silahlarını depolama ve bölgedeki vatandaşları hedef almada kullandıkları bazı binalarda kontrolü ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; suriye ordusu daha önce güvenlik ve istikrarı sağladığı Tedmur kırsalına düşen el-Sıhne Beldesinde Nusra Cephesinden 6 teröristin tutuklayarak silahlarına el koyduğunu aktardı. Kaynak; suriye ordusunun çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdikten sonra Bab Hud Semtine ilerlediğini ifade etti.

Öte yandan askeri bir kaynak; suriye ordusunun el-Kusur, el-Karabis, Curat el-Şeyh ve Hatice el Kübra Okulu yakınlarında terör yuvalarını hedef alarak çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ifade etti.

Suriye ordusu Homs Kentindeki Muallimiyn konutları ve el-Bayyada bölgelerine sızmaya çalışan terör gruplarına karşı koyarak silah ve suç aletlerini imha etti.

Homs kırsalında ise suriye ordusu Resten, Hurbat el-Naiyman, Cub Cirad, Vadi Biuyun, Mintar, el-Meysa, Telbise, el-Ğanto, Keysiyn, Beyt Haco ve Ayn Hüseyin bölgelerinde birçok terör yuvasını tahrip ederek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.