HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu’nun Hums Şehrinin Halidiye Bölgesindeki Operasyonları Devam Ediyor.

Suriye ordusu Homs’un Halidiye Semtinde büyük ilerlemeler kaydederek semtte yağmalama ve yıkım eylemlerinde bulunan çok sayıda terörist grubuna tabi elemanı öldürdü.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, Suriye ordusunun semtte bulunan terör grupları elemanlarını etkisiz hale getirmek ve yakalamak ile Semtte güven ve istikrarı sağlamak için kovalama operasyonlarını sürdürdüğünü ifade etti.

Kaynak, teröristlerin suriye ordusunun ilerlemelerini engellemek için semte yerleştirdikleri çok sayıda bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Suriye ordusunun Homs, Tedmur kırsalı ve Resten’de terörist merkezlerini hedef alarak imha etti, Bab Hud Semtinde teröristlerin bölgede vatandaşları ve ahaliyi hedef almak için yuva olarak kullandıkları bir kaç binayı hakimiyeti altına aldılar.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, Halidiye, Verşe, Karabis, Curet el-Şiyyah ve Hamidiye’de onlarca teröristin öldürüldüğünü yuva ve suç edatlarının imha edildiğini ifade etti.

Kaynak, Suriye ordusunun eski Homs kenti Bab Hud Semtinde, keskin nişancıların ateşiyle yakındaki bölgelerde dahilinden vatandaşları hedef alan ve içinde saklanan onlarca teröristi etkisiz hale getirmesi ardından bir kaç sivil binayı ellerine geçirdi vatandaşların ev ve yollarda yerleştirdikleri çok sayıda bomba düzeneğini etkisiz hale getirdi.

Kaynak, Hule kırsalı Kiysiyn, Resten ve Telbise’de teröristlere ait hücreler imha edilerek ellerindeki silah ve cephaneye el konulduğunu ifade etti.

Kaynak, suriye ordusunun Tedmur Dedeman Oteli güney batısında terörist grupları kovalama operasyonunda grubun çoğu elemanını ölü ve yaralı düşürdüğünü söyledi.

Bu arada Suriye ordusu ahalinin işbirliği ile beraber Karyeteyn kentini çevreleyen çiftliklerde geçen Perşembe günü güven ve istikrarın sağlanması ardından terörist artıklarını kovalama operasyonlarını sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.