HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusunun zaferleri sürüyor

Suriye ordu birlikleri, Hama kırsalındaki başka bir beldede Suriye bayrağını göndere çekmeyi başardılar.

Hama kırsalının güneyi “Hurbinefseh” Beldesinde silah bırakmayı reddeden teröristlerin orta ve ağır silahlarını orduya teslim edip Suriye’nin kuzeyine aktarılmaları ardından iç güvenlik güçleri kamu güvenliğini sağlamak için beldeye girdi.

SANA muhabiri belde halkı tarafından coşkuyla karşılanan güvenlik güçlerinin devlet daireleri üzerinde Suriye bayrağını göndere çekip halkın can ve mal güvenliğini sağlama görevlerine başladıklarını belirtti.

Bu arada, başkent Şam’ın güney kenarları Hacer el Esved’in kuzey bölümünde arta kalan radikal teröristlere karşı operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri bugün nitelikli operasyonlarını yoğunlaştırdı.
SANA muhabiri Suriye ordu birliklerinin son saatler içinde terörden kurtardıkları bina ve mevkilerde mevzilenip konumlarını güçlendirdiklerini belirtti. Muhabir yaşanan şiddetli çatışmalarda teröristlerin beşeri ve cephane açısından büyük kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti.

Suriye hava güçleri ve topçu birliklerinin operasyonlara etkin bir şekilde katkı sağladıkları ifade edilen haberde; karadan ilerleyen birliklere destek amacıyla bugün teröristlerin siper, karargah ve hareketlenmelerinin yoğun ateşe tutulduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.