HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusundan Müjdeli Haberler Gelmeye Devam Ediyor. Suriye Ordusu Hama Kırsalını Güvenliğe Kavuşturdu

SSuriye Ordusu Hama kırsalının Vadi el-Coz ve civarının yanı sıra Halep yolunda Nusra Cephesinden çok sayıda teröristi etkisiz hale getirmesi ve bir çoğunu silahlarıyla tutuklaması ardında söz konusu bölgelerde güvenliği yeniden sağladı.

SANA’ya açıklamasında kaynak; Suriye ordusunun söz konusu bölgelerde, teröristlerin bomba düzenekleri imal etmede kullandıkları bir atölyeyi bulduğunu söyledi.

Aynı zamanda muhtelif türlerde ve büyük miktarda cephanenin de ele geçirildiğini belirten kaynak, bunların arasında RPG roketatarları ve havan toplarının da yer aldığını söyledi. Kaynak ayrıca teröristlerin devlet hastaneleri ve sağlık merkezlerinden gasp ettikleri tıbbi teçhizat ve ilaçların da bulunduğunu ekledi.

Suriye ordusu Hama kırsalındaki Kahire Çiftliği, Raas el-Ayn ve el-Şaasa köylerinde güven ve huzuru yeniden sağlarken bu bölgelerde düzenlediği operasyonlarda aralarında yabancı uyrukluların bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek teçhizatlarını imha etti ve suç aletlerini ele geçirdi.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak, operasyonda direksiyonu sağda bulunan ilginç bir arabanın ele geçirildiğine dikkat çekti.

Kaynak ayrıca, silahlı terör gruplarının saldırılarında kullandıkları biri taramalı silahla yüklü 6 araç, keskin nişancı silahı, otomatik silahlar, aralarında İsrail lav füzesi bulunan füzeler, havan topu, iletişim araçları, uzaktan kumanda cihazları, el yapımı bomba ve havan mermileri ele geçirildiğini kaydetti.

Yetkili kaynak, Suriye ordusunun Hama kentinde Güney Mel’ab, el-Semek, Muşa el-Tayyar semtleri, İskân bulvarı ve Kürt mahallesinde silahlı terör gruplarını kovuşturduğunu, elemanlarının büyük bir çoğunluğunu etkisiz hale getirip bir kısmını yaraladığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.