HaberlerİranOrtadoğu

Suriye : Ortak sorunlara karşı İran’la birlikteyiz

Suriye Savunma Bakanı Ali Muhammed Habib yaptığı açıklamada, ortak sorunlarla mücadele amacıyla İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye arasında savunma ilişkilerinin gelişeceğini belirtti.

İran ve Suriye Ortak Savunma Yüksek Komisyonu toplantısında konuşan Habib, Vehidi’nin Şam ziyaretinden duyduğu mutluluğu ifade ederek “iki ülke menfaatlerinin sağlanması doğrultusunda iş birliğin geliştirilmesi için bu ziyaret gerçekleşiyor. Bugünkü müzakereler, İran ve Suriye ilişkilerinin sağlam olduğunu ve umut dolu bir geleceğe hareket için bunun yeni bir aşama olduğunu gösterdi. İran Savunma Bakanı’nın Şam ziyareti, iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında yeni ufuklar açacak” dedi.

Şam’ın, İran’ın barışçıl nükleer enerji hakkını desteklediğini vurgulayan Habib, İran’ın bilim,teknik ve sanayi alanındaki başarılarının iftihar kaynağı olduğunu belirtti.

Habib “düşmanın asıl hedefi, bölge ülkelerinin güvenliğini tehdit etmek ve programlarını yağmalamaktır. İran ve Suriye ilkeli ve kalıcı tutumlarıyla düşmanların bu hedefinin gerçekleşmesine engel olacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.