HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Parlamento Başkanı: Arap Birliği terörü destekleme yolunda bir vesiledir

Suriye Parlamento Başkanı, Cezayirli bir heyetle görüşmesinde Arap Birliğini, Frars Körfezi bölgesi şeyhlerinin Suriye’deki teröristleri desteklemeleri yolunda bir araç olarak tanımladı.

Suriye Parlamento Başkanı Muhammed Cihad El Liham, Cezayirli siyasi, üniversite ve bilim çevresinden şahsiyetleri kapsıyan bir heyetle görüşmesinde yaptığı konuşmada, Suriye’nin bölünmesi ve Arap ümmeti birliğini bozma yönündeki komploların etkisiz hale getirilmesi için çabaların arttırılması gerektiğinin altını çizerek “Arap Birliği bugün, batının menfaatleri yönünde Fars Körfezi bölgesindeki şeyhlerin bir vesilesi haline gelmiş durumunda” dedi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre El Liham ayrıca, Suriye’yle Cezayir’in eski ilişkilerinin derinliği ve Fransa sömürgeciliğine karşı verdikleri mücadelelerine değinerek “Suriye halkı 2 yılı aşkın bir zamandan beri uluslararası terörle karşı karşıya kalmış durumunda” diye konuştu.

Suriye Parlamento Başkanı El Liham daha sonra, Suriye’yle Cezayir Parlamentoları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, ayrıca iki ülkenin uluslararası arenalardaki tavırlarının iki ülke menfaatleri yolunda birleştirilmesi talebinde bulundu.

Cezayirli heyet üyeleri de yaptıkları konuşmalarında, Suriye’nin savunulması ve bu ülkeyle dayanışmada olunmasının aynı zamanda Cezayir’in de ulusal güvenliğinin savunulması niteliğinde olduğunu vurguladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.